Kontakt

Galeria -Antykwariat
"Connaisseur"

ul. Grzybowska 12/14
00-132 Warszawa

tel (+48) 601 22 44 22
tel/fax (+48 22) 654 19 89

galeria@connaisseur.art.pl

 

Facebook

 

  Godziny otwarcia:

codziennie 11.00 -18.00
soboty 11.00 - 14.00


***


Zobacz także:

Galeria Sztuki XX Wieku

 

o galerii

 

Galeria CONNAISSEUR istnieje w niezmienionej formie od 1991 roku.

Kolekcjonerstwo
- to coś znacznie więcej aniżeli - jak chcą tego słowniki i encyklopedie - proste gromadzenie pięknych czy po prostu urokliwych przedmiotów.
Kolekcjonerstwo - to sposób na życie.
Kolekcjonerstwo - to niestrudzone podążanie drogą ku ciągle nieznanemu i ciągle niemożliwemu do odkrycia celowi.

Dla łatwiejszego poruszania się po owych nieodkrytych i nieodganionych przestrzeniach przydatne staje się niekiedy fachowe przewodnictwo; pomoc równie dyskretna, co daleka od natrętności; pomoc przyjacielska, opiekuńcza i z gruntu uczciwa w swoich intencjach.

Właśnie taką pomoc - wspartą wieloletnimi kontaktami zarówno z dziełami sztuki , jak i ich miłośnikami - pragniemy zaoferować. To z pozoru bardzo niewiele i ogromnie dużo zarazem.
Akurat tyle, aby uczynić pierwszy krok.

 

Dotychczas dzięki pośrednictwu Galerii, dzieła sztuki dawnej trafiły m.in. do:

Muzeum Watykańskiego, Zamku Królewskiego na Wawelu, Zamku Królewskiego w Warszawie, Łazienek Królewskich w Warszawie, Muzeum Narodowego w Warszawie, Muzeum Historycznego Warszawy, Muzeum Wnętrz w Kozłówce, Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, Muzeum Mazowieckiego w Płocku, Muzeum Czartoryskich w Krakowie, Muzeum Slendzińskich w Białymstoku, Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku, Muzeum-Zamku w Malborku, Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Warszawie, Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie, Muzeum Dom Uphagena w Gdańsku oraz w wielu kolekcji prywatnychAleksandra Werbanowska